AKTUÁLNĚ / Společnost

14.4.2014

Sokol Valašské Meziříčí má nový slavnostní prapor

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ

Valašské Meziříčí - V sobotu 12. dubna oslavili meziříčští sokolové 150. výročí založení jednoty slavnostní akademií, kterou navštívila také řada milých hostů: vzdělavatel a člen předsednictva výboru České obce sokolské RNDr. Zdeněk Mička CSc., starosta města Jiří Částečka, místostarosta Mgr. Jiří Pernický, předseda výboru pro sport a volný čas Vlastislav Navrátil, zástupci Policie ČR, Svazu důstojníků a praporčíků AČR, ČSBS, blízkých sokolských žup a jednot, institucí města, městského úřadu a další.

V úvodní části programu si diváci vyslechli projevy a vystoupení pěveckého sboru Hedvika.

Pamětními stuhami byl dekorován nový slavnostní prapor jednoty. Je přesnou kopií historického praporu z roku 1931, zhotoveného podle návrhu malíře a grafika Jožky Barucha. Pořízení repliky umožnil příspěvek z grantového programu města.

Sokolové si tohoto daru ke svému významnému výročí velmi váží a děkují za něj. Originál bude z důvodu špatného stavu trvale uložen na čestném místě v sokolovně, a nový prapor jistě přispěje k důstojnému průběhu mnoha slavnostních chvil.

Druhou část programu tvořilo vystoupení členů oddílů všestrannosti, taneční školy Sokol Dance a hostů ze Sokola Hodslavice a Frenštát. Nejstarší členové jednoty, činovníci a cvičitelé obdrželi jako poděkování za obětavou práci pamětní list a kytičku.

V rámci oslav proběhne také veřejné cvičení v červnu, na kterém diváci uvidí další ukázky z bohaté činnosti meziříčského Sokola.

Autor / zdroj: Jana Rosáková

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Hokejisté VHK na zámku Vsetín

Kdo ještě neviděl na zámku Vsetín výstavu 80 let vsetínského hokeje, má ve středu 6. listopadu ideální možnost spojit její návštěvu s akcí pro malé i

Post

Sociální byty v lipinské škole nebudou

Historická budova bývalé školy v Lipině se prozatím rekonstrukce nedočká. Město Valašské Klobouky od projektu na vybudování čtyř sociálních bytů odsto

Post

Valašské Meziříčí chce podpořit adopce psů z útulku

Pro všechny majitele psů ve Valašském Meziříčí platí povinnost hradit za ně poplatek. Radnice však nyní zvažuje zavedení úlev pro občany, kteří si ado

PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA