AKTUÁLNĚ / Společnost

14.4.2014

Sokol Valašské Meziříčí má nový slavnostní prapor

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ

Valašské Meziříčí - V sobotu 12. dubna oslavili meziříčští sokolové 150. výročí založení jednoty slavnostní akademií, kterou navštívila také řada milých hostů: vzdělavatel a člen předsednictva výboru České obce sokolské RNDr. Zdeněk Mička CSc., starosta města Jiří Částečka, místostarosta Mgr. Jiří Pernický, předseda výboru pro sport a volný čas Vlastislav Navrátil, zástupci Policie ČR, Svazu důstojníků a praporčíků AČR, ČSBS, blízkých sokolských žup a jednot, institucí města, městského úřadu a další.

V úvodní části programu si diváci vyslechli projevy a vystoupení pěveckého sboru Hedvika.

Pamětními stuhami byl dekorován nový slavnostní prapor jednoty. Je přesnou kopií historického praporu z roku 1931, zhotoveného podle návrhu malíře a grafika Jožky Barucha. Pořízení repliky umožnil příspěvek z grantového programu města.

Sokolové si tohoto daru ke svému významnému výročí velmi váží a děkují za něj. Originál bude z důvodu špatného stavu trvale uložen na čestném místě v sokolovně, a nový prapor jistě přispěje k důstojnému průběhu mnoha slavnostních chvil.

Druhou část programu tvořilo vystoupení členů oddílů všestrannosti, taneční školy Sokol Dance a hostů ze Sokola Hodslavice a Frenštát. Nejstarší členové jednoty, činovníci a cvičitelé obdrželi jako poděkování za obětavou práci pamětní list a kytičku.

V rámci oslav proběhne také veřejné cvičení v červnu, na kterém diváci uvidí další ukázky z bohaté činnosti meziříčského Sokola.

Autor / zdroj: Jana Rosáková

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Výstava představí péči o hrady Zlínského kraje

Téměř třicet panelů výstavy na Hradě Lukov představuje nejen historii a stavební vývoj hradních lokalit, ale i principy odborné památkové péče.

Post

V Otrokovicích se uskuteční celorepubliková soutěž parních stříkaček

Sedmý ročník celorepublikového setkání a soutěže parních stříkaček se uskuteční v parku před hotelem Společenský dům v sobotu 15. června 2019.

Post

K úctyhodným 105. narozeninám popřál Františku Hamadovi hejtman Jiří Čunek

Františku Hamadovi z Kunovic, který 6. června ve vynikající formě oslavil 105 let, přijel popřát i hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek. Připili si červ

PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA