AKTUÁLNĚ / Společnost

Popis:
7.6.2019

K úctyhodným 105. narozeninám popřál Františku Hamadovi hejtman Jiří Čunek

KUNOVICE

Františku Hamadovi z Kunovic, který 6. června ve vynikající formě oslavil 105 let, přijel popřát i hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek. Připili si červeným vínem, které má oslavenec rád.

„Vidím, že jste úplně zdráv a vesel. Ať Vám radost vydrží a Pán Bůh ať Vám dá hodně zdraví,“ popřál hejtman jubilantovi, který byl návštěvou překvapen a potěšen.

František Hamada se narodil před 1. světovou válkou ve Vídni, a jak sám říká: „Ve Zlínském kraji žiji teprve 101 let.“ Za německé okupace byl vězněn Gestapem, patří do skupiny veteránů druhé světové války. Po osvobození se stal uznávaným folkloristou. Podílel se na založení Hradišťanu a později primášoval legendární muzice Hudci Pondělníci.

Jak dosvědčují jeho příbuzní, František Hamada neví, co jsou nemoci, jako cukrovka nebo třeba chřipka. Jediné, co ho omezuje, je vysoký věk. Přesto se stále příležitostně schází s kapelou Pondělníci.

„Jak trávám den? Úplně jednoduše. Vstanu za deset minut sedm a dám si do mikrovlnky mléko a vánočku. Dopoledne si ještě jdu na chvíli lehnout. Za deset minut jedenáct obědvám a za deset minut čtyři večeřím. A tím to končí. Jsem televizní maniak. Večer si pustím do sluchátek rádio. Když je hezky, jdu si sednout do zahrady a o půl desáté chodím spát,“ odpověděl pan František na dotaz hejtmana, co přes den dělá.

Autor / zdroj: Helena Mráčková

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Výstava představí péči o hrady Zlínského kraje

Téměř třicet panelů výstavy na Hradě Lukov představuje nejen historii a stavební vývoj hradních lokalit, ale i principy odborné památkové péče.

Post

V Otrokovicích se uskuteční celorepubliková soutěž parních stříkaček

Sedmý ročník celorepublikového setkání a soutěže parních stříkaček se uskuteční v parku před hotelem Společenský dům v sobotu 15. června 2019.

Post

K úctyhodným 105. narozeninám popřál Františku Hamadovi hejtman Jiří Čunek

Františku Hamadovi z Kunovic, který 6. června ve vynikající formě oslavil 105 let, přijel popřát i hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek. Připili si červ

PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA