AKTUÁLNĚ / Společnost

Popis: Ilustrační foto.
Ilustrační foto.
27.4.2020

Počet nahlášených svateb nepřibývá. Ale také se obřady neruší

HULÍN

I v době koronavirové pandemie neztrácí matrika městského úřadu v Hulíně kontakt s páry, které si na letošní rok naplánovaly svatbu. Kvůli zákazu obřadů a následným omezením si někteří snoubenci přehlásili termíny na podzim, další si vybrané termíny podrželi a čekají, zda jim situace umožní říci si své Ano.

„Právě tuto sobotu jsme měli svatbu, první od začátku vládou nařízených omezení. Obřad byl velice hezký. Samozřejmě jsme dodrželi všechna ochranná nařízení včetně toho, že se události v obřadní síni radnice účastnilo do deseti osob,“ sdělila Vladimíra Obdržálková, vedoucí Odboru vnitřních věcí a matrikářka.

Další svatby by se měly v Hulíně uskutečnit za dodržení nařízených omezení v květnu a v červnu. „A všichni společně věříme, že v červenci si už snoubenci budou moci uspořádat obřad podle svých představ a svatby se vrátí do normálu. A snad nejen ty,“ konstatoval Roman Hoza, starosta Hulína, který ve městě každoročně oddá nejvíce párů.

Pandemie koronaviru se promítá do zájmu o termíny svateb, od jejího vypuknutí žádný nový nepřibyl. „Se snoubenci ale konzultujeme možnosti a informujeme je o podmínkách a vývoji situace,“ uvedla Vladimíra Obdržálková.

V loňském roce bylo ve správním obvodě matričního úřadu Hulín oddáno celkem 18 snoubeneckých párů. Letos si své Ano řekly zatím jen tři páry, a to i kvůli situaci způsobené koronavirem.  

Autor / zdroj: Zdeněk Dvořák

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Mobilní rozhlas si už v Hulíně zaregistrovalo téměř deset procent obyvatel

Město Hulín letos zaznamenává značný zájem veřejnosti o službu Mobilní rozhlas. Od začátku roku si ji zaregistrovalo 338 občanů, kteří tak nyní dostáv

Post

Dokument natočený ve Zlínském kraji vyhrál hlavní cenu na festivalu v Panamě

Dokumentární snímek „Rok na dědině“ režiséra Petra Smělíka, který se natáčel kompletně ve Zlínském kraji, zvítězil na 9. ročníku mezinárodního festiv

Post

Zlínský kraj ocenil pracovníky sociálních služeb

Ženy a muže, kteří dlouhodobě pracují v sociálních službách a vykonávají své povolání nejen na odborné výši, ale také s příkladným lidských přístupem,

PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA

Aktivní Dítě