AKTUÁLNĚ / Aktuálně

Popis: Ilustrační foto.
Ilustrační foto.
15.4.2019

Valašské Meziříčí zakázalo krmení holubů

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ

Zastupitelé Valašského Meziříčí schválili změnu obecně závazné vyhlášky o veřejném pořádku ve městě. Vyhláška nově v souvislosti se znečišťováním veřejných prostranství zakazuje krmení holubů.

„Schválené změny míří mimo jiné proti krmení holubů ve Valašském Meziříčí. Obdobně jako v jiných městech i u nás působí škody na památkách i majetku města a občanů. Zákazem krmení se snažíme nejen o to, aby veřejná prostranství zůstala bez zbytků potravy, ale i o to, aby počet holubů na území města dále nenarůstal. Krmení divokých kachen, labutí nebo sýkorek je nadále možné,“ ubezpečila místostarostka města Zdislava Odstrčilová.

Původní vyhláška byla schválena před dvěma lety a některá její dílčí ustanovení již nevyhovovala současné legislativě. Aktualizací vymezila pravidla pro pohyb psů v souvislosti se změnou právní úpravy. Rovněž došlo k aktualizaci míst pro výlep plakátů, informačních a reklamních tiskovin.

Valašské Meziříčí se inspirovalo v Praze, z jejíž obecně závazné vyhlášky pravidla mířící proti znečišťování ulic čerpalo.

Autor / zdroj: Lukáš Martinek

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Valašské Meziříčí na 14 měsíců částečně zpoplatní MHD

Až do konce příštího roku bude město Valašské Meziříčí testovat změny v městské hromadné dopravě. Některé už byly zavedeny, další se připravují.

Post

Policista v civilu chytil hledaného kapsáře

Policista v civilu cestoval v minulém týdnu trolejbusem, kde si všiml podezřelého muže, kterého zanedlouho zadržel. Vzápětí vyšlo najevo, že muž při c

Post

Startuje program Radegast lidem - podpoří neziskové organizace, které bojují proti suchu

Pivovar Radegast spustil další ročník grantového programu Radegast lidem. Neziskovým organizacím, které pomáhají v oblasti Beskyd, rozdělí 1,4 milionu

PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA