AKTUÁLNĚ / Aktuálně

Popis: Ilustrační foto.
Ilustrační foto.
15.4.2019

Valašské Meziříčí zakázalo krmení holubů

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ

Zastupitelé Valašského Meziříčí schválili změnu obecně závazné vyhlášky o veřejném pořádku ve městě. Vyhláška nově v souvislosti se znečišťováním veřejných prostranství zakazuje krmení holubů.

„Schválené změny míří mimo jiné proti krmení holubů ve Valašském Meziříčí. Obdobně jako v jiných městech i u nás působí škody na památkách i majetku města a občanů. Zákazem krmení se snažíme nejen o to, aby veřejná prostranství zůstala bez zbytků potravy, ale i o to, aby počet holubů na území města dále nenarůstal. Krmení divokých kachen, labutí nebo sýkorek je nadále možné,“ ubezpečila místostarostka města Zdislava Odstrčilová.

Původní vyhláška byla schválena před dvěma lety a některá její dílčí ustanovení již nevyhovovala současné legislativě. Aktualizací vymezila pravidla pro pohyb psů v souvislosti se změnou právní úpravy. Rovněž došlo k aktualizaci míst pro výlep plakátů, informačních a reklamních tiskovin.

Valašské Meziříčí se inspirovalo v Praze, z jejíž obecně závazné vyhlášky pravidla mířící proti znečišťování ulic čerpalo.

Autor / zdroj: Lukáš Martinek

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Výstava představí péči o hrady Zlínského kraje

Téměř třicet panelů výstavy na Hradě Lukov představuje nejen historii a stavební vývoj hradních lokalit, ale i principy odborné památkové péče.

Post

V Otrokovicích se uskuteční celorepubliková soutěž parních stříkaček

Sedmý ročník celorepublikového setkání a soutěže parních stříkaček se uskuteční v parku před hotelem Společenský dům v sobotu 15. června 2019.

Post

K úctyhodným 105. narozeninám popřál Františku Hamadovi hejtman Jiří Čunek

Františku Hamadovi z Kunovic, který 6. června ve vynikající formě oslavil 105 let, přijel popřát i hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek. Připili si červ

PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA