AKTUÁLNĚ / Krimi

11.4.2017

Na procházce lesem našel dělostřelecký granát

KROMĚŘÍŽSKO

V neděli odpoledne nalezl sedmatřicetiletý muž za Kroměříží nedaleko místní části Vážany při procházce lesem předmět připomínající vojenskou munici.

Se střelivem nijak nemanipuloval a zavolal na linku 158. Na místo nálezu byli ihned vysláni kroměřížští policisté, kteří prostor zajistili. Následně si munici odborně převzal přivolaný pyrotechnik z Brna a odvezl ji ke zničení. Uvedl, že se jedná o protipancéřový dělostřelecký granát ráže padesát milimetrů pocházející z období druhé světové války.

"Upozorňujeme všechny, kteří se ocitnou v obdobné situaci, aby s nálezem jakékoliv munice v žádném případě nemanipulovali, netknuté střelivo ponechali na místě nálezu a ihned zavolali na tísňovou linku Policie ČR 158," žádá Mgr. Simona Kyšnerová, tisková mluvčí Policie ČR Kroměříž.

Autor / zdroj: -cra-