AKTUÁLNĚ / Krimi

Popis: Ilustrační foto.
Ilustrační foto.
24.4.2019

Na svobodě pobyl pouhých sedm týdnů

ZLÍNSKO

25krát trestaný recidivista je znovu ve vazbě, na svobodě si tentokrát užíval jen sedm týdnů. V případě odsouzení mu nyní hrozí trest odnětí svobody až na pět let.

Zlínští kriminalisté obvinili osmačtyřicetiletého muže z Havířova, ze spáchání trestných činů krádež, neoprávněné užívání cizí věci a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, kterých se dopustil v období od začátku března do poloviny dubna letošního roku, kdy ho zadrželi policisté. Pětadvacetkrát trestaný recidivista je stíhaný vazebně. V případě odsouzení mu nyní hrozí trest odnětí svobody až na pět let.

Muž si ve dvou případech bez vědomí majitelů vypůjčil osobní vozidla, která měli zaparkovaná v areálu firmy v Otrokovicích a vozidla využíval k cestám po České republice i zahraničí. V prvním případě se jednalo o vozidlo Škoda Fabia, které užíval po dobu deseti dnů. Poté ho zaparkoval na podobném místě, kde si ho vypůjčil. Ve druhém případě neoprávněně šest dní užíval vozidlo Volkswagen Caddy, které poté zaparkoval na parkovišti v Otrokovicích, kde ho vypátrali policisté.

V dalších pěti případech odcizil nepozorovaně z kanceláří v Napajedlech, Otrokovicích a na dalších místech peněženky s platebními kartami. Prostřednictvím platebních karet zaplatil a vybral z bankomatů téměř padesát tisíc korun a pokusil se o výběr dalších třiadvaceti tisíc korun.

Obviněný muž se ke všem nekalostem přiznal s tím, že veškeré utržené finanční prostředky využil pro vlastní potřebu.

Recidivista byl celkem dvacetkrát trestaný v České republice, pětkrát potom v zahraničí, veskrze pro majetkovou trestnou činnost. Z výkonu trestu odnětí svobody ho propustili poslední únorový den letošního roku a hned následující den neoprávněně užil osobní vozidlo. Na svobodě si pobyl pouhých sedm týdnů.

Autor / zdroj: Monika Kozumplíková

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Kupujete nemovitost? Podívejte se na tři věci, na které si je dobré dát určitě pozor

Pořízení bytu či domu je často největší investicí, jakou v životě učiníme. I když vybraná nemovitost může na první pohled působit dokonale, není radno

Post

Festival Valašský špalíček slibuje big beatovou retro jízdu i nové projekty legendárních rockerů

Valašské Meziříčí již nedočkavě vyhlíží 37. ročník Folk-blues-beat festivalu Valašský špalíček, jež se v malebném prostředí zámku Žerotínů uskuteční 2

Post

Boleslav porazila vysoko Zlín a bude hrát o poháry

Boleslavští dokonale zvládli odvetu za prohru ve Zlíně 1:3 a houževnatého protivníka na domácím hřišti přehráli a jasně přestříleli.

PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA