CESTOVÁNÍ / Akce pro děti

Popis: Kostičky SEVA slaví ve Vsetíně úspěch.
Kostičky SEVA slaví ve Vsetíně úspěch.
5.2.2020

Kostičky SEVA slaví úspěch. Muzeum regionu Valašsko zve na Kostičkohraní

VSETÍN

Stovky malých i velkých návštěvníků už viděly novou výstavu Svět kostiček: SEVA, která probíhá od začátku února na zámku Vsetín. V neděli 9. února bude její součástí i celodenní program pro rodiny s dětmi nazvaný Kostičkohraní.

Autorem výstavy je sběratel, designer a stavitel Petr Šimr, který před dvěma lety na vsetínském zámku slavil velký úspěch se stavebnicí LEGO. Tentokrát z Prahy na Valašsko přivezl desítky exponátů z legendární české stavebnice SEVA.

Návštěvníci mohou vidět běžné tovární sety i vlastní tvorbu Petra Šimra. K té nejnovější patří třeba unikátní kolekce na téma Noemova archa s nádhernými modely zvířat,“ přiblížila kurátorka výstavy Olga Méhešová z Muzea regionu Valašsko. Svět kostiček neláká jen na hotové exponáty, návštěvníci si mohou poskládat i své vlastní. „K dispozici je pro ně zvláštní herna,“ prozradila Méhešová. Zájemci si také mohou na recepci pořídit stavebnici SEVA za zvýhodněnou cenu.

Součástí výstavy jsou i dvě doprovodné akce s názvem Kostičkohraní. První proběhne v neděli 9. února. Na příchozí čeká krom prohlídky výstavy a SEVA herny i tvůrčí dílna s výrobou figurek z výstavy a oblíbená zámecká pátračka s tematickými úkoly.

Akce probíhá od 9 do 16 hodin. Je ale na vás, kdy přijdete a kolik času u nás strávíte. Těšíme se na vás,“ pozvala lektorka Muzea regionu Valašsko Zuzana Hrabovská. Druhé Kostičkohraní proběhne v sobotu 21. března. Více informací najdete na webu Muzea regionu Valašsko.

Autor / zdroj: Jiří Koňařík

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Cizinci řídili notně opilí a bez řidičáku

V neděli po dvacáté hodině bylo na lince tísňového volání policie přijato oznámení o řidiči dodávky, který je zřejmě opilý, jelikož jede po silnici od

Post

V neděli ráno za kivim

V neděli 9. srpna můžete přijít na další ranní procházku areálem zlínské zoo s návštěvou kiviho. Hlavní vstup bude otevřen již v 6.00 hod.

Post

Druhá etapa revitalizace sídliště Družba II se uskuteční. Město získalo dotaci

Město Hulín uspělo s žádostí o dotaci na druhou etapu revitalizace veřejných prostranství na sídlišti Družba II. Samotné práce budou zahájeny na jaře

PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA

Aktivní Dítě