CESTOVÁNÍ / Akce pro děti

Popis: Ilustrační foto.
Ilustrační foto.
5.2.2020

Děti budou na konci března nocovat v otrokovické knihovně

OTROKOVICE

Poslední březnový pátek ožije pobočka Městské knihovny Otrokovice na Baťově i po zavírací době. Na dvacet dětí prožije v pátek 27. března pohádkovou noc plnou zábavy, her, tvoření a čtení. Pracovnice otrokovické knihovny se nezapomněly ani letos připojit k tradiční knihovnické akci Noc s Andersenem a připravily pro děti zábavný program.

Tato mezinárodní akce je v pořadí dvacátým ročníkem a kromě dětí z České republiky se jí účastní i děti ze Slovenska, Polska, Slovinska, Ruska a děti z Českých škol bez hranic.

Cílem této akce je vzbudit v dětech zájem o klasické knihy a o čtení, zvláště v dnešní době, kdy současný způsob života dětské četbě příliš nepřeje,“ uvedla vedoucí Městské knihovny Otrokovice Radka Jarková. Doplnila, že akce je určena pro děti ve věkovém rozmezí 8 až 12 let.

Tento rok byla přizvána vedoucí odboru školství a kultury Barbora Šopíková, která bude u příležitosti 200. výročí narození spisovatelky Boženy Němcové předčítat pohádku Jak se Honzík učil latinsky,“ uvedla Radka Jarková.

Večerní program bude zahrnovat vycházku s plněním úkolů, hry a kvízy, a tematicky se dotkne 350. výročí úmrtí J. A. Komenského.

Vyvrcholením večera se stane vystoupení kouzelníka Šeklina. V sobotu ráno celou akci vyhodnotíme a rozdáme dětem drobné dárečky,“ uzavřela knihovnice.

Přihlášky lze vyzvednout v hlavní půjčovně Městské knihovny Otrokovice v budově radnice

na nám. 3. května 1340.

Bližší informace poskytnou pracovnice knihovny na tel. čísle: 577 680 270

Autor / zdroj: Romana Stehlíková

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Cizinci řídili notně opilí a bez řidičáku

V neděli po dvacáté hodině bylo na lince tísňového volání policie přijato oznámení o řidiči dodávky, který je zřejmě opilý, jelikož jede po silnici od

Post

V neděli ráno za kivim

V neděli 9. srpna můžete přijít na další ranní procházku areálem zlínské zoo s návštěvou kiviho. Hlavní vstup bude otevřen již v 6.00 hod.

Post

Druhá etapa revitalizace sídliště Družba II se uskuteční. Město získalo dotaci

Město Hulín uspělo s žádostí o dotaci na druhou etapu revitalizace veřejných prostranství na sídlišti Družba II. Samotné práce budou zahájeny na jaře

PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA

Aktivní Dítě