AKTUÁLNĚ / Zdravotnictví

Popis:
4.6.2020

Oddělení následné péče Vsetínské nemocnice má nové moderní EKG, defibrilátor i odsávačky

Vsetín

Nové přístrojové vybavení za více než čtyři sta tisíc korun pořídila Vsetínská nemocnice pro oddělení následné péče. Při své práci zdravotníci nyní využívají moderní elektrické odsávačky, injekční dávkovače a nebulizátory, aktivitu srdce zaznamenává přímo u lůžka pacienta nový elektrokardiograf (EKG) a k záchraně života slouží výkonný defibrilátor s monitorem, který umožňuje sledovat tepovou a srdeční frekvenci.

Nové vybavení pomáhá při náročné péči o pacienty, z nichž mnozí jsou dlouhodobě hospitalizovaní, imobilní, hendikepovaní. „Velkým pomocníkem jsou pro nás moderní odsávačky - přístroje pro odsávání sekretu z horních cest dýchacích u pacientů s tracheostomií, nemocných, jejichž organismus je vyčerpaný a oslabený, a pacient sám si už není schopen odkašlat. Nebulizátory zase pomáhají u pacientů, kteří při léčbě dýchacích cest potřebují inhalovat léky formou aerosolu,“ vysvětlila Adriana Šimková, vrchní sestra Oddělení následné péče Vsetínské nemocnice.

Nové vybavení pracoviště hodnotí pozitivně i primářka oddělení Zuzana Vojtěchová. „Přístroje nám usnadňují a pomáhají zvyšovat kvalitu péče, díky moderním technologiím je jejich obsluha příjemnější. V případě EKG pracujeme s vyšší kvalitou zobrazení a komplexnějšími výstupy využitelnými pro následnou analýzu,“ doplnila primářka oddělení. Oddělení následné péče poskytuje péči lékařskou, rehabilitační i ošetřovatelskou, přijímá pacienty s chronickými nemocemi, s nevyléčitelným onemocněním, ale stále častěji také pacienty, u kterých skončila akutní fáze péče a potřebují doléčení.

Modernizací prošly v minulých letech vnitřní prostory, zázemí pro pacienty i personál, ale i budova samotná, a to včetně výměny oken a zateplení.

Autor / zdroj: Lenka Plačková

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Cizinci řídili notně opilí a bez řidičáku

V neděli po dvacáté hodině bylo na lince tísňového volání policie přijato oznámení o řidiči dodávky, který je zřejmě opilý, jelikož jede po silnici od

Post

V neděli ráno za kivim

V neděli 9. srpna můžete přijít na další ranní procházku areálem zlínské zoo s návštěvou kiviho. Hlavní vstup bude otevřen již v 6.00 hod.

Post

Druhá etapa revitalizace sídliště Družba II se uskuteční. Město získalo dotaci

Město Hulín uspělo s žádostí o dotaci na druhou etapu revitalizace veřejných prostranství na sídlišti Družba II. Samotné práce budou zahájeny na jaře

PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA

Aktivní Dítě