AKTUÁLNĚ / Zdravotnictví

Popis:
3.6.2020

Kroměřížská nemocnice zakoupila osm EKG Holterů pro sledování srdeční činnosti

Kroměříž

Kroměřížská nemocnice zakoupila osm nových EKG Holterů, což jsou lékařské přístroje umožňující zaznamenávat aktivity srdce pacienta po dobu 24 hodin. Za jejich pořízení zaplatila částku 400 tisíc korun.

EKG Holtery se využívají jako doplněk klinického vyšetření. Napomáhají odhalení arytmií, to je rychlých nebo pomalých poruch srdečního rytmu. „Pacient nosí přístroj upevněný na těle. Kromě toho si zaznamenává do speciální tabulky situace, kdy dojde ke zvýšení aktivity jeho srdečního svalu, například, když sportuje nebo se třeba něčeho lekne. Tato spolupráce je pro nás velmi důležitá,“ upozornil Pavel Třeštík, primář Interního oddělení Kroměřížské nemocnice.

Údaje zaznamenané EKG Holterem během čtyřiadvacetihodinového sledování vyhodnotí ošetřující lékař ve velmi krátké době a poté nastaví nejvhodnější typ léčby. Možností je celá řada, od nasazení léků až třeba po lékařský zákrok v rámci elektrofyziologie nebo kardiostimulace.

Až dosud využívala kardiologická ambulance nemocnice v Kroměříži čtyři EKG holtery. Protože byly na hranici své životnosti, došlo po zakoupení nových přístrojů k jejich vyřazení. Navíc se tak počet přístrojů, které mají lékaři v kardiologické ambulanci Kroměřížské nemocnice k dispozici a mohou je nabídnout pacientům, zdvojnásobil.

Autor / zdroj: Zdeněk Dvořák

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Cizinci řídili notně opilí a bez řidičáku

V neděli po dvacáté hodině bylo na lince tísňového volání policie přijato oznámení o řidiči dodávky, který je zřejmě opilý, jelikož jede po silnici od

Post

V neděli ráno za kivim

V neděli 9. srpna můžete přijít na další ranní procházku areálem zlínské zoo s návštěvou kiviho. Hlavní vstup bude otevřen již v 6.00 hod.

Post

Druhá etapa revitalizace sídliště Družba II se uskuteční. Město získalo dotaci

Město Hulín uspělo s žádostí o dotaci na druhou etapu revitalizace veřejných prostranství na sídlišti Družba II. Samotné práce budou zahájeny na jaře

PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA

Aktivní Dítě