KULTURA / Divadlo

Hra Naši Furianti ve valašskomeziříčské sokolovně

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ

V celé republice se Sokolové intenzivně připravují na svůj, již XVI. Všesokolský slet (I. slet se konal v roce 1882, XV. v roce 2012), který vyvrcholí ve dnech 5. a 6. července předvedením hromadných tělovýchovných skladeb na stadionu v pražském Edenu.

Slavnostní zahájení hlavního sletového týdne 1. července bude naopak patřit kulturní akci - hře Ladislava Stroupežnického Naši Furianti.  V Národním divadle ji uvedou sokolské soubory Divadlo pod Petřínem a Muzika Souboru písní a tanců Josefa Vycpálka v režii br. Bohumila Gondíka.

Oba soubory přijaly naše pozvání do Valašského Meziříčí, a tak máme možnost tuto hru uvidět v předpremiéře 17. března 2018 v naší sokolovně. Kdo si pamatuje Prodanou nevěstu, kterou br. Gondík se stejnými herci nastudoval k XV.VS a kterou jsme rovněž viděli i ve Valašském Meziříčí ví, že to bude nezapomenutelný kulturní zážitek.

Vstupenky je možno zamluvit na tel. čísle 737 276 305, nebo přímo zakoupit v kanceláři jednoty v sokolovně.

Popis:
Autor / zdroj: Ing. Renata Votrubová

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Závěr roku ve Vsetíně rozzáří Silvestr s Austinem pro děti i dospělé

Poslední den letošního roku bude centrum města Vsetína patřit ohňové show a velkému ohňostroji v rámci silvestrovské oslavy města.

Post

Valaši na svém ledě předvedli famózní obrat, odnesla jej Třebíč

První třetina nedopadla ze vsetínského pohledu vůbec dobře. Třebíč do zápasu vletěla a v 9. minutě už vedla o tři branky. Valaši se pak hrnuli do ofe

Post

Teplice opět vyhrály, tentokrát to odnesl Zlín

Parádní závěr podzimu Teplice v sobotu odpoledne vyšperkovaly výhrou nad šestým Zlínem. O tři body se svými góly zasloužili Moulis a Hora.

PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz garaze.fabrego.cz Maminčino koření www.beautyexpo.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA