KULTURA / Divadlo

Hra Naši Furianti ve valašskomeziříčské sokolovně

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ

V celé republice se Sokolové intenzivně připravují na svůj, již XVI. Všesokolský slet (I. slet se konal v roce 1882, XV. v roce 2012), který vyvrcholí ve dnech 5. a 6. července předvedením hromadných tělovýchovných skladeb na stadionu v pražském Edenu.

Slavnostní zahájení hlavního sletového týdne 1. července bude naopak patřit kulturní akci - hře Ladislava Stroupežnického Naši Furianti.  V Národním divadle ji uvedou sokolské soubory Divadlo pod Petřínem a Muzika Souboru písní a tanců Josefa Vycpálka v režii br. Bohumila Gondíka.

Oba soubory přijaly naše pozvání do Valašského Meziříčí, a tak máme možnost tuto hru uvidět v předpremiéře 17. března 2018 v naší sokolovně. Kdo si pamatuje Prodanou nevěstu, kterou br. Gondík se stejnými herci nastudoval k XV.VS a kterou jsme rovněž viděli i ve Valašském Meziříčí ví, že to bude nezapomenutelný kulturní zážitek.

Vstupenky je možno zamluvit na tel. čísle 737 276 305, nebo přímo zakoupit v kanceláři jednoty v sokolovně.

Popis:
Autor / zdroj: Ing. Renata Votrubová

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Hvězdárna Vsetín by se měla dočkat rozšíření a modernizace

Rozšíření provozu Hvězdárny Vsetín, spojené s její celkovou revitalizací a vznikem návštěvnického a vzdělávacího centra, plánuje Muzeum regionu Valašs

Post

V Otrokovicích uctili památku obětí heydrichiády

Slavnostní položení kytic, zapálení svíček a uctění památky Josefa Valčíka, Marie Hrdličkové a Františka Hložka se uskutečnilo v Otrokovicích.

Post

Žákyně Vyhlídky dobyly Prahu a pojedou do Berlína

Nečekaným úspěchem ozdobily svou účast v prestižní mezinárodní jazykové a sportovní soutěži „1:0 pro němčinu“ žákyně ZŠ Vyhlídka. Akci pro školy z cel

Reklama

Reklama

PARTNEŘI

www.beautyexpo.cz www.wwwdesign.cz Maminčino koření www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA