KULTURA / Divadlo

Hra Naši Furianti ve valašskomeziříčské sokolovně

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ

V celé republice se Sokolové intenzivně připravují na svůj, již XVI. Všesokolský slet (I. slet se konal v roce 1882, XV. v roce 2012), který vyvrcholí ve dnech 5. a 6. července předvedením hromadných tělovýchovných skladeb na stadionu v pražském Edenu.

Slavnostní zahájení hlavního sletového týdne 1. července bude naopak patřit kulturní akci - hře Ladislava Stroupežnického Naši Furianti.  V Národním divadle ji uvedou sokolské soubory Divadlo pod Petřínem a Muzika Souboru písní a tanců Josefa Vycpálka v režii br. Bohumila Gondíka.

Oba soubory přijaly naše pozvání do Valašského Meziříčí, a tak máme možnost tuto hru uvidět v předpremiéře 17. března 2018 v naší sokolovně. Kdo si pamatuje Prodanou nevěstu, kterou br. Gondík se stejnými herci nastudoval k XV.VS a kterou jsme rovněž viděli i ve Valašském Meziříčí ví, že to bude nezapomenutelný kulturní zážitek.

Vstupenky je možno zamluvit na tel. čísle 737 276 305, nebo přímo zakoupit v kanceláři jednoty v sokolovně.

Popis:
Autor / zdroj: Ing. Renata Votrubová

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Rybáři na Kroměřížsku uspořádají na podzim pět výlovů rybníků

K podzimnímu období neodmyslitelně patří mimo jiného i výlovy rybníků. Na Kroměřížsku připravuje rybářský svaz hned pět výlovů. První se uskuteční pos

Post

Historická auta se v pátek zastaví na nádvoří zámku Lešná

V pátek 28. září se uskuteční 8. ročník Svatováclavské vyjížďky. Historická vozidla se na své cestě zastaví také v zámku Lešná u Valašského Meziříčí.

Post

Zlín doma poprvé prohrál, podlehl Baníku

První poločas skončil bez branek, ale v tom druhém otevřel gólový účet duelu v 62. minutě Baroš. Vzápětí bylo pro domácí ještě hůř, protože se trefil

Reklama

Reklama

PARTNEŘI

www.beautyexpo.cz www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA