KULTURA / Ostatní

Popis:
3.5.2018

Lázeňskou sezónu v Luhačovicích odstartuje i Petra Janů

LUHAČOVICE

V Luhačovicích se bude ve dnech 11. až 13. května konat bohaté pásmo Otevírání pramenů 2018 spojené se zahájením letošní lázeňské sezóny.

Třídenní pásmo zahájí v pátek 11. května v 10.00 pouliční jarmark u pošty a slavnosti vyvrcholí v neděli 13. května posvěcením pramenů a koncertem folklórních souborů. V pátek se představí divadlo Já to jsem z Českých Budějovic kolotočem pohádek a večer zakončí Petra Janů a skupina Amsterdam koncertem v MěDK Elektra. Sobota bude patřit v Lázeňském areálu přehlídce historických vozidel i historických bicyklů, hudebním programům a umění. Neděli zahájí v 8.30 slavnostní mše svatá v kostele Svaté rodiny a v 10.00 začíná průvod po pramenech a svěcení pramenů. U jednotlivých pramenů tancují a zpívají folklorní soubory a nedělní program zakončí od 15.00 koncert folklorních souborů.

Výkonný ředitel Lázní Luhačovice, a. s., Ing. Jiří Dědek, MBA k tomu poznamenává: „Otevírání pramenů je tradiční akcí, o kterou jeví mimořádný zájem tisíce návštěvníků. Potěší nejen lázeňské hosty, ale především obyvatele z celého okolí a dokonce i ze Slovenska. Trasa průvodu po pramenech vychází od kostela Svaté rodiny. Po celé dopoledne ožije lázeňský park vystoupeními folklorních souborů u pramenů, které se následně představí v hlavním odpoledním programu v 15.00 na Lázeňském náměstí. Programy jsou volně přístupné veřejnosti. Letos zahajujeme sezónu, kterou opět očekáváme jako úspěšnou. Naše roční návštěvnost nyní osciluje na úrovni cca 34 000 klientů a v sezóně máme plno. Volné kapacity jsou převážně už jen v mimosezóně,“ řekl J. Dědek.

Bohatý kulturní program

Lázně Luhačovice, a. s., jsou největším soukromým organizátorem veřejného kulturního programu v Luhačovicích. I letos připravují v Lázeňském divadle celou řadu pořadů jak z dramatického, tak i hudebního žánru, k nimž patří především prestižní Festival Janáček a Luhačovice. Dramaturgie Kulturního léta nabízí renomované divadelní soubory a herecké osobnosti, proslulé pěvecké divy či sólisty a orchestry. Velké pozornosti a oblíbenosti se těší Akademie Václava Hudečka. Své stálé příznivce má přehlídka komorní divadelní tvorby Divadelní Luhačovice, Luhačovické divadelní sešlosti i Luhačovické řezbářské sympozium. Příjemnou pohodu a odpočinek najdou hosté i při kolonádních koncertech, které rozeznívají v letním období Lázeňské náměstí. V mimosezónním období připravují lázně nabídku klubových programů v night clubu hotelu Alexandria, kde se zároveň po celý rok pořádají pravidelné taneční večery.

Výběr kulturních akcí v roce 2018

OTEVÍRÁNÍ PRAMENŮ - zahájení hlavní lázeňské sezóny - 11. – 13. 5. 2018

KOLONÁDNÍ KONCERTY - květen – září 2018

LUHAČOVICKÉ ŘEZBÁŘSKÉ SYMPOZIUM / 6. ročník - tradiční setkání řezbářských  mistrů - 4. – 9. 6. 2018

LUHAČOVICKÁ DIVADELNÍ SEŠLOST / 6. ročník - přehlídka ochotnických divadelních souborů - 14. – 16. 6. 2018

HUDBA HRADNÍ STRÁŽE A POLICIE ČESKÉ REPUBLIKY - 6. 2018

FESTIVAL JANÁČEK A LUHAČOVICE / 27. ročník - 20. 7. 2018

AKADEMIE VÁCLAVA HUDEČKA / 21. ročník - 7. – 10. 8. 2018

DIVADELNÍ LUHAČOVICE / 20. ročník - přehlídka komorní divadelní tvorby - 20. – 25. 8. 2018

DNY SLOVENSKÉ KULTURY / 6. ročník - přehlídka slovenského folkloru, divadla a hudby - 3. – 8. 9. 2018

KLOBOUKOVÝ DEN - s Luhačovickým okrašlovacím spolkem Calma - 9. 9. 2018

MEZINÁRODNÍ FESTIVAL DĚTSKÝCH FOLKLORNÍCH SOUBORŮ PÍSNÍ A TANCEM / 25. ročník  - 16. 9. 2018

SILVESTR 2017 V LUHAČOVICÍCH - nabídka doprovodného programu k silvestrovským pobytům - 27. 12. 2018 – 2. 1. 2019

Další informace najnete na webových stránkách www.LazneLuhacovice.cz a www.HotelAlexandria.cz.

Autor / zdroj: PR

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Na rehabilitaci otevřeli knihobudku, ve Vsetínské nemocnici již druhou

Nejen široké spektrum rehabilitační péče, ale také čtenářské zážitky, čekají nově pacienty a návštěvníky rehabilitačního oddělení Vsetínské nemocnice.

Post

Druhý mečbol proti Vsetínu Motor využil a zahraje si baráž

Českobudějovičtí hokejisté jeli do Vsetína s jasným cílem – ukončit semifinálovou sérii a postoupit do baráže. Dvě trefy v druhé třetině plán uskutečn

Post

Nemocnice Valašské Meziříčí zahájila provoz ambulance pro paliativní a podpůrnou péči

Nemocnice Valašské Meziříčí zahájila provoz ambulance paliativní a podpůrné péče, která sídlí v prostorách interní odborné ambulance.

PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA