KULTURA / Festivaly

Popis:
27.8.2018

Světlo Valmez má bohatý program i pro děti. Světlo bude doslova hmatatelné!

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ

Už 7. září se ve Valašském Meziříčí uskuteční druhý ročník festivalu světel a videomapingu Světlo Valmez. Pořadatelé i letos pamatovali při tvorbě programu také na děti a mládež. Velká část připravovaných instalací je zaměřena přímo na ně. Co víc. Děti z valašskomeziříčských škol a školek se přímo zapojily do tvorby obsahu festivalu.

„Děti malovaly obrázky podle vlastní fantazie do připravených šablon. Na festivalu pak budou moci sledovat, jak se jejich kresby přemění do 3D světla přímo na fasády budov,“ řekl za organizátory Světla Valmez Jiří Baroš. Originály obrázků si pak všichni návštěvníci budou moci prohlédnout v rámci workshopu v kavárně zámku Žerotínů, kde budou také vystavené kresby zpracované dětmi z polského Radlinu a slovenské Čadce v rámci projektu Visegrádský festival světel.

„Dalším lákadlem bude bezpochyby výstava Meopta – kouzelný svět optiky. Ve velkém sále KZ si budou moci návštěvníci vyzkoušet například obří krasohled, kreslení UV světlem nebo polarizaci. Poodhalíme i tajemství laseru,“ pokračuje ve výčtu lákadel festivalu Jiří Baroš.

Tuto výstavu připravila společnost Meopta, která se specializuje na optické produkty, a to společně se sdružením ÚdiF (Úžasné divadlo fyziky). Mladé teenagery vtáhne do hry populární YouTuber Jirka Král. Díky obří projekci rozdělené na dvě části si budou moci nejen oni zahrát počítačovou hru proti Jirkovi Královi. To vše na ŠKODA AUTO zone, která bude umístěna v prostoru pod parkovištěm u obchodního domu Cimala.

Světlo na festivalu bude doslova hmatatelné! Většina instalací je připravena tak, že sami návštěvníci budou moci svým dotykem nebo pohybem měnit barvu nebo směr světla. Interaktivitu využije ve svém vystoupení také rožnovská taneční skupina Heart2B a meziříčská D – Company. 3D show předvedou v prostoru u Krásenského pivovaru.

Slavnostní zahájení programu bude na náměstí krátce po 20. hodině. Edukativní část Meopta – kouzelný svět optiky, bude ale přístupný už dopoledne a hudební program na festivalových pódiích startuje už od 18. hodin.

Celý program naleznete na webu www.svetlovalmez.cz.

Autor / zdroj: Zuzana Glacová

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Rybáři na Kroměřížsku uspořádají na podzim pět výlovů rybníků

K podzimnímu období neodmyslitelně patří mimo jiného i výlovy rybníků. Na Kroměřížsku připravuje rybářský svaz hned pět výlovů. První se uskuteční pos

Post

Historická auta se v pátek zastaví na nádvoří zámku Lešná

V pátek 28. září se uskuteční 8. ročník Svatováclavské vyjížďky. Historická vozidla se na své cestě zastaví také v zámku Lešná u Valašského Meziříčí.

Post

Zlín doma poprvé prohrál, podlehl Baníku

První poločas skončil bez branek, ale v tom druhém otevřel gólový účet duelu v 62. minutě Baroš. Vzápětí bylo pro domácí ještě hůř, protože se trefil

Reklama

Reklama

PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.beautyexpo.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA