5.5.2018

Stanciu a Lafata přispěli k výhře Sparty nad Zlínem

PRAHA / ZLÍN

Po nepovedeném zápase v Ostravě přivítala Sparta v rámci 27. kola HET ligy Zlín. V ligových zápasech s Fastavem neprohrála od roku 2009 a tato bilance nekončí. Letenští totiž zvítězili 2:1 díky brankám Nica Stancia a Davida Lafaty, za hosty korigoval Ubong Ekpai.

Trenér Hapal si do sestavy přichystal jedno velké překvapení - vedle Josefa Šurala nastoupil v útoku Václav Drchal, pro kterého šlo o první start v základní sestavě od 4. března. Naopak v sestavě chyběl nemocný Václav Kadlec.

První šanci si domácí vypracovali hned v úvodní minutě. Šural prostrčil míč na Stancia, ten zakončil z hranice pokutového území, golman Dostál ale jeho ránu vyrazil.

Úvod zápasu diktovali sparťané, jenže úvodní tlak v branku nepřetavili. Mohl za to i zlínský brankář Dostál, který po rohu v deváté minutě vytěsnil hlavičku Šurala.

Gólová radost vypukla na Letné ve dvacáté minutě. Aktivní Šural vybojoval míč na hranici vápna a hostující obránce ho fauloval. K přímému kopu se postavil Nico Stanciu a bezchybnou ranou k přední tyči nedal Dostálovi šanci. 1:0!

Václav Drchal svůj comeback do základní sestavy nedobrovolně zakončil po půl hodině. Po souboji s hostujícím obráncem zůstal ležet na trávníku, nemohl pokračovat ve hře a nahradil ho David Lafata.

A ten se mohl ještě do pauzy zapsat mezi střelce. Po kolmici od Stancia dokázal špičkou kopačy píchnotu do míče, jene to už u něj byl vybíhající Dostál a míč vyrazil.

Hosté si první šanci vypracovali tři minuty před přestávkou, po centru zleva zakončil z první Beauguel, naštěstí mu branka byla malá.

Do druhé půle se nastoupilo ve vlažnějším tempu, ale v 59. minutě Sparta udeřila. Costa, který po přestávce nahradil Frýdka, dal zleva míč volnému Davidu Lafatovi a ten sám před Dostálem neměl problém.

Prakticky vzápětí to mohlo být už o tři. Šural byl faulovaný a k přímému kopu se postavil opět Stanciu. Tentokrát trefil jen břevno a naopak, přišly komplikace...

Ze zdánlivě jasného zápasu se deset minut před koncem stalo drama. Na zadní tyči si na míč počíhal nehlídaný Ubong Ekpai a snížil na 1:2. Nejlepší zlínský střelec se proti Spartě prosadil i na podzim.

Další šance už si ale hosté nevypracovali a Sparta tak sebrala tři body za výhru 2:1.

AC Sparta Praha - FC Fastav Zlín 2:1 (1:0)

Branky: 20. Stanciu, 59. Lafata - 78. Ekpai
Rozhodčí: Nenadál - Hájek, Dobrovolný
ŽK: Stanciu, Plavšič - Traore, Bačo
Diváci: 9437

AC Sparta Praha: Nita - Zahustel, Kaya, Štetina, Frýdek (46. Frýdek) - Stanciu, Kulhánek, Kanga, Plavšič (90. Vatajelu) - Drchal (32. Lafata), Šural

FC Fastav Zlín: Dostál - Bačo, Bijimine, Gajič, Bartošák - Ekpai, Jiráček (84. Železník), Mehanovič (68. Hronek), Traoré, Matejov (68. Džafič) - Beauguel

Autor / zdroj: sparta.cz