EKONOMIKA / Spotřebitel

Popis: Ilustrační foto.
Ilustrační foto.
27.11.2020

Na otrokovické náměstí se vrátí prodej vánočních stromků

Otrokovice

Obyvatelé a návštěvníci města si opět po letech mohou zakoupit vánoční stromek na náměstí 3. května. Prodej se uskuteční od 27. listopadu až do 23. prosince 2020 v prostoru před Otrokovickou BESEDOU.

„Vzhledem k tomu, že tradice vánočních trhů se v Otrokovicích příliš neujala, chtěli jsme především našim obyvatelům poskytnout možnost zakoupit si kvalitní vánoční stromek v místě bydliště,“ uvedla starostka města Hana Večerková.

Stromky bude prodávat přímo pěstitel s tradicí. Pěstování vánočních stromků se zabývá již od roku 2003 a v roce 2006 se stal členem Sdružení pěstitelů vánočních stromků a zakládá si na kvalitě svých výpěstků. Stromky pěstuje na ploše přibližně 30 hektarů v oblasti Podhostýnského mikroregionu a největší část produkce tvoří jedle kavkazská a smrk pichlavý, v menší míře pak smrk ztepilý a další druhy exotických dřevin.

Pěstitel doporučuje následnou péči o stromeček

  1. Po zakoupení postavte stromek do chladna (např. na dvůr či balkon) a nechte ho zabalený v ochranné síti.
  2. Zespodu ořízněte asi 2 cm od konce (vytvoříte čerstvý řez) a stromek postavte do nádoby s vodou. Stromek přijme několik litrů vody a zůstane svěží.
  3. Pokud venku panují teploty pod bodem mrazu, přidejte do nádoby s vodou glycerin koupený v lékárně (stromek nezamrzne a lépe přijme vodu).
  4. Než přenesete stromek do vytápěné místnosti, nechtě ho aklimatizovat v nevytápěné místnosti několik hodin. Předejdete tak teplotnímu šoku, který může způsobit opadání jehličí.
  5. Je vhodné celý stromek pokropit hadicí nebo konví (příp. sprchou), jehličí totiž odebírá vláhu.
  6. V místnosti je vhodné zvlhčit jehličí 1x denně rozprašovačem.
  7. Pro lepší manipulaci můžete ochrannou síť sundat až po nasazení stromku do stojanu. Po krátké době získá stromek svůj původní tvar.
  8. Pokud si necháte spodní část stromku ofrézovat, významně se sníží schopnost stromku přijímat vodu ze stojanu.

 

Autor / zdroj: Romana Pastuszková

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Dlužníků v městských bytech výrazně ubylo

Ke konci loňského roku evidovala valašskomeziříčská radnice 24 nájemců městských bytů, kteří dohromady dlužili na nájemném 143 tisíc Kč. Ve srovnání s

Post

Terezu vystřídala Eliška, Jakub je stále první

Ve Zlíně se vloni narodilo 2216 dětí, což je o 88 dětí více, než v roce 2019. Ne všechny děti ale mají ve Zlíně trvalý pobyt. Z celkového počtu je nov

Post

V nových sanitkách mohou pacienti sledovat filmy, poslouchat hudbu nebo se připojit k internetu

Větší komfort při přepravě sanitními vozy zajistila pro své pacienty Uherskohradišťská nemocnice. Uvedla do provozu dvě nové sanitky, které jsou mode

PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA

Aktivní Dítě