CESTOVÁNÍ / Náš tip

Popis: Ilustrační foto.
Ilustrační foto.
2.9.2018

Otrokovice se zapojí do Evropského týdne mobility. Nabídnou spoustu zajímavých akcí

OTROKOVICE

Evropský týden mobility tradičně proběhne v evropských zemích ve dnech 16. až 22. září. Program kampaně odstartuje v Otrokovicích v sobotu 16. září cyklojízdou a završí jej o týden později Den bez aut. Evropský týden mobility se letos zaměří na kombinování druhů dopravy. Než tedy bez rozmyslu opět sednete za volant, zkuste nový přístup: „Kombinuj a jeď!“

Kampaň Evropského týdne mobility se již tradičně snaží upozorňovat na neudržitelný nárůst individuální automobilové dopravy ve městech a snaží se nabízet různé způsoby jeho řešení. V roce 2018 se stala stěžejním tématem „multimodalita“, tedy kombinování druhů dopravy v rámci jedné cesty. Mnozí z nás instinktivně volí ke stejnému účelu stejný způsob dopravy, aniž by zkoumali potřeby konkrétní cesty. Přijetí konceptu multimodality znamená přehodnotit způsob, jakým se pohybujeme v našich městech a ochotně vyzkoušet nové formy přepravy. Má také přínos pro společnost jako celek např. formou snížení znečištění životního prostředí a přetížení dopravy či zlepšení kvality života a zdraví.

Zkusme se i my občané Otrokovic zamýšlet, zda alespoň k některým svým cestám můžeme využít ekologičtější a tedy i zdravější způsoby dopravy, a šetřit tak zdraví své i všech ve svém okolí,“ vyzývá otrokovický starosta Jaroslav Budek.

Město Otrokovice se poprvé významněji zapojilo do Evropského týdne mobility v roce 2013. I letos mohou obyvatelé Otrokovic a návštěvníci města využít v rámci kampaně pestré nabídky aktivit, které jsou zdarma. (Výjimkou je pouze interaktivní výstava hraček, na kterou je vstup zpoplatněn). Děti mohou společně s rodiči probádat Otrokovice nejen na kole, vyzkoušet v Otrokovické Besedě chytré hračky, na dopraváčku si ověřit jízdu podle předpisů nebo si zacvičit na Štěrkovišti v táborové základně DDM Sluníčko. Všem věkovým kategoriím je potom určena výuka jízdy na kolečkových bruslích, a zvláště dospělí jistě ocení možnost vyjížďky na koloběžkách, cvičení se Sportklubem EVA či TJ Jiskra nebo se mohou zapojit do sbírky Kola pro Afriku.

„Letos v rámci tohoto týdne proběhne akce Sbírka pro Světlušku. Mezi novinky patří také snídaně zdarma pro cyklisty a cestující MHD,“ uvedla jedna z organizátorek Helena Dolinová z DDM Sluníčko.

V pátek 21. září bude na území měst Otrokovice a Zlín MHD pro všechny zdarma. Vyvrcholením celého týdne bude sobotní akce Den bez aut s DDM Sluníčko, která se uskuteční v odpoledních hodinách v parku u polikliniky.

Veškeré aktivity, které jsou v rámci Evropského týdne mobility organizovány, mají pomáhat učit všechny zúčastněné zodpovědnosti k sobě samým, ale také vůči svému okolí.

„Poděkování za skvělou organizaci všech akcí spojených s Evropským týdnem mobility v Otrokovicích patří především DDM Sluníčko a odboru dopravně-správnímu. Za součinnost děkujeme dalším organizacím a firmám, které se do kampaně zapojily a poskytly tak svoje prostory, prostředky a personálně se podílejí na jednotlivých akcích,“ uvedli ve shodě starosta Jaroslav Budek společně s místostarostou města Jiřím Veselým.

Autor / zdroj: Romana Stehlíková

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Na běžkách v srdci Beskyd, to je Karlovská 50

Unikátní atmosféra, občerstvovačky s frgály, startovní výstřel valašských portášů a jedinečná trať. To je závod Karlovská 50 ve Velkých Karlovicích, k

Post

Vsetín oplatil Litoměřicím porážku

Těsná výhra po fotbalovém výsledku a bleskový návrat na druhé místo. Vsetín na Lapači oplatil Litoměřicím porážku z konce ledna a David Gába si po skv

Post

Valašské Meziříčí připravuje druhý ročník Veletrhu pracovních příležitostí

V Kulturním zařízení ve Valašském Meziříčí se ve středu 13. března uskuteční druhý ročník Veletrhu pracovních příležitostí, na němž se budou po celý d

PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA