VĚDA A TECHNIKA / Počítače a internet

22.1.2010

Lidé mohou podpořit výzkum léků proti rakovině zakoupením prostoru na webu

Nadace pro výzkum rakoviny - Rakovina věc veřejná nabízí lidem možnost koupit si prostor na webových stránkách a tím přispět na financování výzkumu nových léků proti rakovině.

"Pomocí tohoto projektu chceme získat milion korun, proto se jmenuje milionový. Prostor na webu mohou dárci nakupovat jako jednotlivé body (pixely) na stránce a do nich si umístit své logo. Body je možné nakoupit v jakémkoliv množství, od toho se pak odvíjí i velikost loga," vysvětlila za nadaci informovala Martina Husková.

Webová stránka projektu je k dispozici na adrese milionovyprojekt.cz.

Jeden pixel stránky stojí 2,77 koruny, nejméně lze investovat tisícikorunu a zakoupený prostor musí být ve tvaru obdélníku.

Vybrané peníze půjdou na podporu výzkumu nových léčiv proti rakovině, na němž se podílí Laboratoř experimentální medicíny při Dětské nemocnici Fakultní nemocnice Olomouc.

Rakovina v Česku ročně zabije 27 tisíc lidí, nových případů ročně přibude více než 68 tisíc. Podle posledních údajů České onkologické společnosti žije v tuzemsku přes 380 tisíc lidí se zhoubným nádorem a Česko se stále drží na světové špičce ve výskytu rakoviny tlustého střeva.

Autor / zdroj: Mediafax

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Zlínský kraj ocenil pracovníky sociálních služeb

Ženy a muže, kteří dlouhodobě pracují v sociálních službách a vykonávají své povolání nejen na odborné výši, ale také s příkladným lidských přístupem,

Post

Mobilní rozhlas si už v Hulíně zaregistrovalo téměř deset procent obyvatel

Město Hulín letos zaznamenává značný zájem veřejnosti o službu Mobilní rozhlas. Od začátku roku si ji zaregistrovalo 338 občanů, kteří tak nyní dostáv

Post

Dokument natočený ve Zlínském kraji vyhrál hlavní cenu na festivalu v Panamě

Dokumentární snímek „Rok na dědině“ režiséra Petra Smělíka, který se natáčel kompletně ve Zlínském kraji, zvítězil na 9. ročníku mezinárodního festiv

PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA

Aktivní Dítě