ZAJÍMAVOSTI / Příroda

Vědci lákají jaguáry na voňavku Calvin Klein

Parfém pro muže Obsession for Men od společnosti Calvin Klein nepřitahuje jen ženy, ale také v přírodě volně žijící jaguáry. Spolehlivě to otestovali vědci v Guatemale, kteří pomocí voňavky lákají šelmy na místo, kde je mohou natáčet a fotografovat.

"Metoda, kterou používáme ke zkoumání jaguárů v Guatemale, je založena na fotografování jedinců samospouštěcími kamerami," řekl biolog José Moreira. "Parfém Obsession používáme, abychom jaguáry nalákali před tyto fotopasti. Dovoluje nám to s větší přesností odhadnout pohlaví a počty jedinců, kteří žijí ve zkoumaných oblastech," dodal Moreira.

Zjištění, že pižmový parfém Obsession for Men se dá použít jako lákadlo na kočkovité šelmy, učinili pracovníci Společnosti pro ochranu divoké přírody (WCS) v zoologické zahradě v newyorském Bronxu. Parfém dokázal v porovnání s 23 jinými vůněmi pozornost šelem udržet suverénně nejdéle.

Podle zoologa Ronyho Garcii je slabost jaguárů pro tuto vůni neocenitelná pro ochranu a zachování jejich druhu.

Autor / zdroj: Mediafax

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
trendhim.cz
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.