MAGAZÍN / Krása a zdraví

10.12.2009

V boji s chřipkou by lidé neměli zapomínat na česnek

V boji se sezonní, ale i mexickou chřipkou dokáže lidem velmi dobře posloužit česnek. Fakt, že česnek působí jako dobrá prevence, dokazují i zahraniční vědecké studie.

"V Anglii v roce 2001 testovali 146 dobrovolníků. V zimním období po 12 týdnů polovina z nich užívala česnek, druhá půlka placebo. Ve skupině s česnekem onemocnělo 24 lidí, ve skupině s placebem 65, což je již statisticky významný rozdíl," uvedla imunoložka Dana Nováková z pražské nemocnice Motol.

Ve skupině, která používala česnek, navíc onemocnění trvalo průměrně 1,52 dne, u placeba lidé stonali 5,01 dne.

"Česnek obsahuje téměř 400 různých léčivých a lidskému organismu prospěšných složek a je jedním z nejúčinnějších přírodních antioxidantů. Má silně protizánětlivé, antibakteriální i antivirotické účinky," vysvětlila důvod úspěchu česneku.

Farmaceutka Kateřina Dvořáková připomněla, že jedny z největších účinků má česnek v podobě lihového extraktu. Snáze se totiž vstřebává do organismu a tělo z něj tak využije daleko více látek.

Nováková pak zmínila také to, že česnek podle laboratorních testů na zvířatech z roku 1983 dokáže také zvýšit hladinu protilátek při očkování a snižuje jeho vedlejší účinky.

Autor / zdroj: Mediafax

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Cizinci řídili notně opilí a bez řidičáku

V neděli po dvacáté hodině bylo na lince tísňového volání policie přijato oznámení o řidiči dodávky, který je zřejmě opilý, jelikož jede po silnici od

Post

V neděli ráno za kivim

V neděli 9. srpna můžete přijít na další ranní procházku areálem zlínské zoo s návštěvou kiviho. Hlavní vstup bude otevřen již v 6.00 hod.

Post

Druhá etapa revitalizace sídliště Družba II se uskuteční. Město získalo dotaci

Město Hulín uspělo s žádostí o dotaci na druhou etapu revitalizace veřejných prostranství na sídlišti Družba II. Samotné práce budou zahájeny na jaře

PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA

Aktivní Dítě