MAGAZÍN / Krása a zdraví

17.12.2009

Čtvrtina Čechů si nepamatuje termín posledního očkování proti tetanu

Výzkum společnosti HealthCare Institute ukázal, že si čtvrtina Čechů nepamatuje, kdy byla naposledy očkována proti tetanu. Více než polovina občanů si zároveň alespoň jednou při návštěvě u lékaře nevzpomněla, jaké léky užívá.

Není proto příliš divu, že až 90 procent respondentů pozitivně hodnotí elektronické sdílení svých zdravotních dat, míní Tomáš Staněk ze společnosti IZIP, která připravuje projekt takzvané elektronické zdravotní knížky.

„My lékaři se často setkáváme se situací, kdy si pacient nepamatuje například léky nasazené za poslední rok nebo přesné diagnózy, které jim určili jiní lékaři, což jsou pro nás informace důležité k rozhodnutí, jakou správnou a účinnou léčbu nasadit,“ uvedl předseda IZIP Pavel Hronek.

Z řad pacientů jeho názor potvrzuje handicapovaný cyklista a zlatý paralympionik Jiří Ježek. „Občas se mi stane, stejně jako snad každému pacientovi, že si nepamatuji vždy přesně, jakou diagnózu a kdy mi lékař stanovil nebo název léků, které mi v té době byly předepsány. Proto považuji za unikátní možnost využít Elektronickou zdravotní knížku k tomu, abych byl informován o všem, co souvisí s mým zdravotním stavem,“ řekl.

Společnost IZIP a HelthCare Institute se dlouhodobě věnují výzkumům s cílem získat informace o spokojenosti pacientů s kvalitou nemocnic a s kvalitou poskytované péče.

Autor / zdroj: Mediafax

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Zámek Vsetín zve na Konopný den

Bohatý program nejen pro dospělé, ale i děti, nabídne akce s názvem Konopný den, která proběhne v sobotu 26. října na zámku Vsetín.

Post

Luhačovice vybudují hřiště na pétanque, těší se na něj zejména senioři

Nové hřiště na oblíbenou hru pétanque nabídne svým občanům i široké veřejnosti už brzy město Luhačovice.

Post

Plánujete svatbu? Známe termíny pro rok 2020

Radní schválili termíny a místa konání svatebních obřadů v roce 2020. Kromě již tradiční obřadní síně a kaple zámku Žerotínů nabízí radnice nově také

PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA