MAGAZÍN / Krása a zdraví

17.12.2009

Čtvrtina Čechů si nepamatuje termín posledního očkování proti tetanu

Výzkum společnosti HealthCare Institute ukázal, že si čtvrtina Čechů nepamatuje, kdy byla naposledy očkována proti tetanu. Více než polovina občanů si zároveň alespoň jednou při návštěvě u lékaře nevzpomněla, jaké léky užívá.

Není proto příliš divu, že až 90 procent respondentů pozitivně hodnotí elektronické sdílení svých zdravotních dat, míní Tomáš Staněk ze společnosti IZIP, která připravuje projekt takzvané elektronické zdravotní knížky.

„My lékaři se často setkáváme se situací, kdy si pacient nepamatuje například léky nasazené za poslední rok nebo přesné diagnózy, které jim určili jiní lékaři, což jsou pro nás informace důležité k rozhodnutí, jakou správnou a účinnou léčbu nasadit,“ uvedl předseda IZIP Pavel Hronek.

Z řad pacientů jeho názor potvrzuje handicapovaný cyklista a zlatý paralympionik Jiří Ježek. „Občas se mi stane, stejně jako snad každému pacientovi, že si nepamatuji vždy přesně, jakou diagnózu a kdy mi lékař stanovil nebo název léků, které mi v té době byly předepsány. Proto považuji za unikátní možnost využít Elektronickou zdravotní knížku k tomu, abych byl informován o všem, co souvisí s mým zdravotním stavem,“ řekl.

Společnost IZIP a HelthCare Institute se dlouhodobě věnují výzkumům s cílem získat informace o spokojenosti pacientů s kvalitou nemocnic a s kvalitou poskytované péče.

Autor / zdroj: Mediafax

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Uherskohradišťská nemocnice nabízí pacientům novou službu, otevřela vlastní oční optiku

Jako součást Očního oddělení Uherskohradišťské nemocnice začala v pondělí 15. července fungovat nová služba pro veřejnost.

Post

Spánková laboratoř ve zlínské nemocnici navýšila počet lůžek, pacienti se tak dočkají pomoci dříve

Ze dvou na pět navýšila počet lůžek spánková laboratoř Plicního oddělení Krajské nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně. Jde o reakci na obrovský zájem o vyše

Post

Pátek bude znovu patřit farmářskému trhu na náměstí

Každé dva týdny nabízejí lokální prodejci své zboží v rámci farmářských trhů na valašskomeziříčském náměstí. Nejinak tomu bude v pátek 19. července.

PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA