MAGAZÍN / Krása a zdraví

17.12.2009

Čtvrtina Čechů si nepamatuje termín posledního očkování proti tetanu

Výzkum společnosti HealthCare Institute ukázal, že si čtvrtina Čechů nepamatuje, kdy byla naposledy očkována proti tetanu. Více než polovina občanů si zároveň alespoň jednou při návštěvě u lékaře nevzpomněla, jaké léky užívá.

Není proto příliš divu, že až 90 procent respondentů pozitivně hodnotí elektronické sdílení svých zdravotních dat, míní Tomáš Staněk ze společnosti IZIP, která připravuje projekt takzvané elektronické zdravotní knížky.

„My lékaři se často setkáváme se situací, kdy si pacient nepamatuje například léky nasazené za poslední rok nebo přesné diagnózy, které jim určili jiní lékaři, což jsou pro nás informace důležité k rozhodnutí, jakou správnou a účinnou léčbu nasadit,“ uvedl předseda IZIP Pavel Hronek.

Z řad pacientů jeho názor potvrzuje handicapovaný cyklista a zlatý paralympionik Jiří Ježek. „Občas se mi stane, stejně jako snad každému pacientovi, že si nepamatuji vždy přesně, jakou diagnózu a kdy mi lékař stanovil nebo název léků, které mi v té době byly předepsány. Proto považuji za unikátní možnost využít Elektronickou zdravotní knížku k tomu, abych byl informován o všem, co souvisí s mým zdravotním stavem,“ řekl.

Společnost IZIP a HelthCare Institute se dlouhodobě věnují výzkumům s cílem získat informace o spokojenosti pacientů s kvalitou nemocnic a s kvalitou poskytované péče.

Autor / zdroj: Mediafax

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Cizinci řídili notně opilí a bez řidičáku

V neděli po dvacáté hodině bylo na lince tísňového volání policie přijato oznámení o řidiči dodávky, který je zřejmě opilý, jelikož jede po silnici od

Post

V neděli ráno za kivim

V neděli 9. srpna můžete přijít na další ranní procházku areálem zlínské zoo s návštěvou kiviho. Hlavní vstup bude otevřen již v 6.00 hod.

Post

Druhá etapa revitalizace sídliště Družba II se uskuteční. Město získalo dotaci

Město Hulín uspělo s žádostí o dotaci na druhou etapu revitalizace veřejných prostranství na sídlišti Družba II. Samotné práce budou zahájeny na jaře

PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA

Aktivní Dítě