Zpravodajství

Zpronevěřil tři miliony a hrozí mu osm let vězení
ZLÍNSKO
Kriminalisté z oddělení hospodářské kriminality ze Zlína obvinili dosud netrestaného pětašedesátiletého muže z obce na Zlínsku ze spáchání zločinu zpronevěra kvůli machinacím v účetnictví skládky komunálních odpadů, při nichž si přišel minimálně na tři miliony korun. V případě odsouzení hrozí obviněnému osmiletý trest odnětí svobody.
Zlínský kraj rozdělí mimořádné dotace zaměstnancům v sociálních službách
Zlínský kraj
Za nasazení při plnění mimořádných úkolů v době epidemie Covid-19 dostanou pracovníci sociálních služeb odměny. Mezi 13 příspěvkových organizací poskytujících sociální služby kraj rozdělí celkem 107,67 milionu korun.
Sport je o tom být tady a teď. Storíčka kolegů na sociální sítě přímo z hřiště nechápu, říká oštěpař Jakub Vadlejch
Účast na letošní olympiádě v Tokiu už má díky splněným limitům zaručenou. Svoji konkurenční výhodu oproti soupeřům vidí také ve schopnosti přepnout se do stavu flow, s čímž mu pomáhá jeho psycholožka, která pro něj bude v Japonsku stejně důležitá jako zbytek týmu.
Radegast podpořil výsadbu 7 000 stromů v Beskydech
Beskydy / Zubří
Podhůří Moravskoslezských Beskyd u Zubří, krajina zdecimovaná kůrovcovou kalamitou se rozrostla o další tři tisíce nových listnatých stromů a novou lesní tůni. Celkově tak v rámci projektu „Stezka na Pivčanky“ Sbor dobrovolných hasičů Staré Zubří za finanční podpory grantového programu Radegast lidem vysadil už sedm tisíc stromů.
Přivítali jubilejního dárce a vyzývají další zájemce
Vsetín
Jubilejního, letos již 1000. dárce krve přivítali na hematologicko-transfuzním oddělení Vsetínské nemocnice. Radek Buček z Nového Hrozenkova začal s darováním před dvaceti lety.
Ve zlínské PSG aréně bylo otevřeno velkokapacitní očkovací centrum
Zlín
Ve Zlínském kraji se otevřelo třetí velkokapacitní očkovací centrum. PSG aréna, která sídlí v Březnické ulici ve Zlíně, bude v provozu 12 hodin denně 7 dní v týdnu. Očkovat tady zdravotníci budou až 1200 lidí denně.
Malé čarodějnické ohně na zahradě jsou mnohdy nebezpečnější než ty velké, veřejné
Letos už podruhé nebude možné slavit Valpuržinu noc na oficiálních akcích. Mnozí si tak aspoň udělají táborák na zahradě.
V květnu se bude ve Zlíně a v Kroměříži zdarma testovat na pohlavní choroby
Zlín / Kroměříž
Ve Zlíně a Kroměříži proběhne ve dnech 27. dubna, 18. května a 25. května 2021 bezplatné testování na pohlavně přenosné choroby.
Výsledky soutěže na podobu bývalé pily představí Valašské Meziříčí online
Valašské Meziříčí
Současná doba nepřeje výstavám ani veřejnému představování projektů. Valašskomeziříčská radnice se proto rozhodla seznámit občany s výsledky soutěže na využití pozemků v areálu bývalé Křižanovy pily ve čtvrtek 8. dubna od 20.00 hodin formou online besedy.
Titul EY Podnikatel roku 2020 Zlínského kraje získal David Karásek ze skupiny mmcité, která je synonymem městského designu doma i ve světě
Zlínský kraj
Společnost EY pod záštitou hejtmana Zlínského kraje Radima Holiše vyhlásila držitele titulu EY Podnikatel roku 2020 Zlínského kraje. Stal se jím David Karásek, uznávaný designér a majitel bílovické společnosti mmcité 1 a.s., která se zabývá výrobou městského mobiliáře.

Reklama

Aktivní Dítě

Předpověď počasí

Dlouhodobá předpověď počasí

Dnes se stalo

VESMÍR

18. června 1983

raketoplán Challenger odstartoval na misi STS-7. Součástí posádky byla Sally Rideová, která se tak stala první americkou ženou ve vesmíru.

SPORT

18. června 1882

se v Praze na Střeleckém ostrově konal I. všesokolský slet. Před 2500 diváky zacvičilo 696 cvičenců gymnastickou sestavu za účasti Miroslava Tyrše a Prahou prošel slavnostní průvod 1600 krojovaných Sokolů.

HISTORIE

18. června 1942

byl zradou Karla Čurdy odhalen úkryt parašutistů, kteří provedli atentát na Heydricha.