EKONOMIKA / Investice

Město Zlín chystá modernizaci skateparku Bartoška
Vizualizace ukazuje, jak bude vypadat skatepark Bartoška po rekonstrukci. 
Autor / zdroj foto: Tomáš Melzer

Zlín

Víceúčelový, moderní, atraktivní, bezpečný a bezplatně přístupný. Takový bude po rekonstrukci skatepark Bartoška v ulici Dřevnická. Proměna dlouhodobě chátrajícího sportoviště má od statutárního města Zlín zelenou díky vítězství v projektu Tvoříme Zlín, který vzniká na základě návrhů obyvatel. 

„Revitalizace jedenadvacet let starého a technicky zastaralého areálu by měla začít letos na podzim a první návštěvníky by mohl přivítat v průběhu roku 2025. Náklady na proměnu sportoviště pro příznivce skateboardingu, koloběžkáře, jezdce na BMX kolech nebo in-line bruslaře se odhadují na 38 milionů korun,“ uvedla náměstkyně primátora pro sport Jana Bazelová s tím, že nový sportovní areál bude svojí rozsáhlostí, členitosti a rozmanitostí odpovídat potřebám krajského města.

Zatímco původní návrh modernizace, zaslaný v rámci participativního rozpočtu Tvoříme Zlín, předpokládal pouze pořízení mobilních betonových překážek za přibližně 1,5 milionu korun, upravený návrh počítá s překážkami rozdělenými do několika uživatelských zón podle sportovní zdatnosti. Autor studie, architekt Petr Koláček, navrhl rovněž zcela unikátní napojení skateparku na sociální zázemí formou vyvýšené tribuny. Nové hlediště tak nabídne celkový pohled na dění v areálu, tribuna navíc poskytne nový prostor při pořádání sportovních akcí.

„V další etapě uvažujeme také o vzniku streetového hřiště s prvky workoutu a parkouru. Chystá se i pořízení několika prvků v zatravněné ploše, které budou sloužit pro malé návštěvníky. Tuto úpravu ale budeme moci provést až po dokončení připravované stavby nové křižovatky a nájezdu do areálu přilehlé Dopravní společnosti Zlín – Otrokovice,“ upozornila  Jana Bazelová. Dodala, že nová podoba skateparku Bartoška je výsledkem několika společných schůzek speciální pracovní skupiny, v níž zasedali představitelé magistrátu se zástupci uživatelů areálu.

Záměr je v současnosti ve fázi zpracování dokumentace pro povolení stavby a územní řízení. Následně se dokončí projekt a uskuteční veřejná soutěž na zhotovitele stavby. Odhaduje se, že samotná revitalizace sportoviště by mohla začít na podzim 2024.

Autor / zdroj: Tomáš Melzer

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
trendhim.cz
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.